Menu

JB SØGER ADMINISTRATIV BLÆKSPRUTTE

image
21. juni 2020 kl. 22:32
Administrativ blæksprutte       

Vil du være nøglepersonen, der bidrager til, at Jægersborg Boldklub fungerer? Vi søger en administrativ blæksprutte til en attraktiv deltidsstilling på 15 timer om ugen.

Jobbet

Har du et højt serviceniveau, og trives du med at håndtere praktiske, koordinerende og administrative opgaver? Så lyder du som et godt bud på den kandidat, Moment skal finde til at styre sekretariatet i Jægersborg Boldklub.

Dine primære arbejdsopgaver vil være:

  • Lettere bogføring
  • Medlemsadministration
  • Varetage bestilling af klubtøj
  • Administrere merchandise som sælges i klubben
  • Lettere kommunikationsopgaver

Opgaverne løses selvstændigt men i det daglige vil du samarbejde med forpagteren af klubbens café, rengøringspersonalet samt klubbens Facility Manager. Du kommer til at referere til bestyrelsesformanden/ kassereren, som du også kan sparre med i dagligdagen.

Der er tale om en fastansættelse hos Jægersborg Boldklub. Det er muligt at arbejde hjemmefra, men det forventes, at man har lyst at være synlig og lære klubben at kende og derfor arbejder fra klubhuset 2 til 3 dage om ugen. Arbejdstiden er 15 timer om ugen i gennemsnit, men vil variere efter sæson.

Der vil være opstart i jobbet primo august.

Din profil

For at komme i betragtning til stillingen er det vigtigt, at du har erfaring fra en lignende stilling og kan arbejde selvstændigt samt at du kan se dig selv i stillingen i flere år.

Kvalitet og ordentlighed i opgaveløsningen er vigtigt, hvilket skal afspejle dine egne værdier og arbejdsindsats. Du går op i, at detaljerne er i orden, og du formår at levere et stykke arbejde i særklasse, som vil have stor indflydelse for hele klubben.

Derudover ser vi gerne, at du:

• Har erfaring med bogføring

• Er engageret og har lyst til at blive en del af et fællesskab

• Er løsningsorientret og proaktiv i din opgaveløsning

• Har en positiv og servicemindet indstilling

Søg jobbet

Moment varetager den indledende rekrutteringsproces, og det er derfor vigtigt, at du ansøger jobbet gennem os.

Da vi behandler ansøgningerne løbende, vil vi anbefale dig at ansøge hurtigst muligt.

Har du ikke allerede en profil hos Moment, vil du blive bedt om at oprette en som første led i ansøgningsprocessen.

Vi glæder os til at høre fra dig! 

SØG JOBBET HER

STØT VORES SPONSORER

STØT VORES SPONSORER

Denne hjemmeside bruger cookies. Cookies er nødvendige for at få siden til at fungere og giver endvidere information om hvordan siden anvendes, hvilket bruges til at forbedre den til gavn for brugerne. Denne sides cookies bruges primært til trafikmåling og optimering af siden. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Privatlivspolitik