Menu
U13/14 PIGER (2004-05) 18. november kl. 13:53
Knebent nederlag til HIK
U17 (2001-2002)
U17 slutter sæsonen med en sejr
U14 (2004)
U14-2 suveræn rækkevinder
U15 (2003)
U15 sluttede med målfest
U13/14 PIGER (2004-05)
U13 piger taber stort mod rækkens førerhold
U13/14 PIGER (2004-05)
Skuffende indsats af U13-pigerne
Jægersborg Boldklub
Græsbane Ø5 er lukket for vinteren
U17 (2001-2002)
U17 slår Husum med 3-2
JB Futsal Gentofte
JB FUTSAL spiller opstartskampe mod Albertslund, Fjordbold og København
LIVE-SCORE

Næste kampKS Herre 17/18 • P1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

KØBENHAVNSSERIENKS Herre 17/18 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Union 13 10 1 2 31
2 HB 13 8 4 1 28
3 NB Bornholm 13 7 1 5 22
4 KB 2 13 6 4 3 22
5 Rønne f.B. 13 6 3 4 21
6 Tårnby FF 13 7 0 6 21
7 Hvidovre IF 2 13 6 3 4 21
8 Bk. Skjold 13 5 3 5 18
9 KFUM 13 4 4 5 16
10 FK Prespa 13 5 1 7 16
11 FB 13 3 5 5 14
12 IF Føroyar 13 3 2 8 11
13 Jægersborg Bk. 13 3 2 8 11
14 Sundby Bk. 13 1 1 11 4

FS NORDSJÆLLAND

JÆGERSBORG-SANGEN

JB FUTSAL GENTOFTE

HJEMMEBANE
November 2017
22.
onsdag
18.15
Jægersborg BK
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Gentofte Sportspark - kunst 1
Ishøj IF
Gentofte Sportspark - kunst 1
25.
lørdag
10.00
Jægersborg BK
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 4
Gentofte Sportspark, kunst 2
B 93
Gentofte Sportspark, kunst 2
25.
lørdag
13.00
JB Futsal Gentofte 2
Herrer
Senior
Futsal Herreserie Øst • Pulje 1
Sundbyøster Hal 2
KFB
Sundbyøster Hal 2
25.
lørdag
14.48
Jægersborg BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Nandrupvej's Idrætsanlæg
BSF
Nandrupvej's Idrætsanlæg
25.
lørdag
15.24
Jægersborg BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Nandrupvej's Idrætsanlæg
FB (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
09.00
Jægersborg BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, B1903
KB (2)
Kunst, B1903
26.
søndag
09.18
Jægersborg BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, GVI. Nymosen
Valby
Kunst, GVI. Nymosen
26.
søndag
10.00
Jægersborg BK (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Bk. Hellas
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
10.12
Jægersborg BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, B1903
B 1903
Kunst, B1903
26.
søndag
10.12
Jægersborg BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, GVI. Nymosen
Gladsaxe-Hero BK (1)
Kunst, GVI. Nymosen
26.
søndag
11.12
Jægersborg BK (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Vanløse
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
14.45
JB Futsal Gentofte
Herrer
Senior
Futsal Liga - Herrer • Futsal Liga Øst
Kildeskovshallen
Albertslund IF
Kildeskovshallen
December 2017
2.
lørdag
10.30
Jægersborg BK
Kvinder
U11
U11 Piger A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Gentofte Sportspark, kunst 2
HIK
Gentofte Sportspark, kunst 2
2.
lørdag
10.30
Jægersborg BK
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Gentofte Sportspark, kunst 2
Skovshoved IF
Gentofte Sportspark, kunst 2
3.
søndag
14.00
Jægersborg BK
Herrer
U14
U14 Drenge (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Gentofte Sportspark, kunst 2
LSF
Gentofte Sportspark, kunst 2
9.
lørdag
11.06
Jægersborg BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Østerbro IF (1)
Kunst, Tingbjerg IP
9.
lørdag
11.24
Jægersborg BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Herstedøster IC
Kunst, Tingbjerg IP
10.
søndag
09.00
Jægersborg BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 2
Stenløse Stadion Kunstgræs
KB (1)
Stenløse Stadion Kunstgræs
10.
søndag
09.36
Jægersborg BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 2
Stenløse Stadion Kunstgræs
FA 2000 (2)
Stenløse Stadion Kunstgræs
10.
søndag
12.48
Jægersborg BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 8
Kunst, B1903
FB (1)
Kunst, B1903
10.
søndag
13.24
Jægersborg BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 8
Kunst, B1903
Rosenhøj BK (1)
Kunst, B1903
10.
søndag
13.30
Jægersborg BK
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (99-00) VinterBOLD • Pulje 3
Gentofte Sportspark - kunst 1
B 1903
Gentofte Sportspark - kunst 1
10.
søndag
14.30
Jægersborg BK (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 1
Skovshoved I P
Gilleleje FK
Skovshoved I P
10.
søndag
15.42
Jægersborg BK (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 1
Skovshoved I P
GVI
Skovshoved I P
13.
onsdag
18.00
Jægersborg BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 6
Gentofte Sportspark, kunst 2
KB
Gentofte Sportspark, kunst 2
16.
lørdag
10.30
Jægersborg BK
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Gentofte Sportspark, kunst 2
Hillerød GI Damer 2010
Gentofte Sportspark, kunst 2
16.
lørdag
10.30
Jægersborg BK
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Gentofte Sportspark, kunst 2
Espergærde IF
Gentofte Sportspark, kunst 2
16.
lørdag
10.30
Jægersborg BK
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Gentofte Sportspark, kunst 3
B93
Gentofte Sportspark, kunst 3
16.
lørdag
14.00
Jægersborg BK
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Gentofte Stadion Opv. kunst
GVI
Gentofte Stadion Opv. kunst
16.
lørdag
15.00
JB Futsal Gentofte 2
Herrer
Senior
Futsal Herreserie Øst • Pulje 1
Sundbyøster Hal 2
SBV 09
Sundbyøster Hal 2
20.
onsdag
19.30
JB Futsal Gentofte
Herrer
Senior
Futsal Liga - Herrer • Futsal Liga Øst
Kildeskovshallen
Brøndbyernes IF
Kildeskovshallen
UDEBANE
November 2017
25.
lørdag
10.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Hørsholm Idrætspark
Jægersborg BK
Hørsholm Idrætspark
25.
lørdag
15.06
Stenløse BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Jægersborg BK (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
25.
lørdag
15.42
KB (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Jægersborg BK (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
09.00
B 93 (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, GVI. Nymosen
Jægersborg BK (2)
Kunst, GVI. Nymosen
26.
søndag
09.18
KB (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, B1903
Jægersborg BK (1)
Kunst, B1903
26.
søndag
09.36
FB (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, B1903
Jægersborg BK (1)
Kunst, B1903
26.
søndag
09.54
GVI
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, GVI. Nymosen
Jægersborg BK (2)
Kunst, GVI. Nymosen
26.
søndag
10.18
CIK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Jægersborg BK (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
10.36
B.93 (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Jægersborg BK (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
16.00
B. 82, Virum
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (99-00) VinterBOLD • Pulje 3
Virumgård kunstgræsbane
Jægersborg BK
Virumgård kunstgræsbane
26.
søndag
17.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
Jægersborg BK
Lyngby Stadion
December 2017
1.
fredag
19.45
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Lyngby Stadion
Jægersborg BK
Lyngby Stadion
2.
lørdag
13.00
FA 2000
Herrer
Senior
Futsal Herreserie Øst • Pulje 1
Sundbyøster Hal 1
JB Futsal Gentofte 2
Sundbyøster Hal 1
3.
søndag
11.15
Kastrup
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, John Tranums Alle
Jægersborg BK
Kunst, John Tranums Alle
3.
søndag
11.15
FC Damsø
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Vanløse I P
Jægersborg BK
Vanløse I P
9.
lørdag
10.30
Brønshøj Bk.
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Jægersborg BK (1)
Kunst, Tingbjerg IP
9.
lørdag
11.00
BK Avarta
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Jægersborg BK
Espelunden Kunstgræs
9.
lørdag
11.42
B 93 (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Jægersborg BK (1)
Kunst, Tingbjerg IP
9.
lørdag
13.00
FC Saget
Herrer
Senior
Futsal Herreserie Øst • Pulje 1
Sundbyøster Hal 1
JB Futsal Gentofte 2
Sundbyøster Hal 1
9.
lørdag
17.00
FC Fjordbold
Herrer
Senior
Futsal Liga - Herrer • Futsal Liga Øst
Frederikssund Hallerne
JB Futsal Gentofte
Frederikssund Hallerne
10.
søndag
09.18
B.93 (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 2
Stenløse Stadion Kunstgræs
Jægersborg BK (2)
Stenløse Stadion Kunstgræs
10.
søndag
09.54
Stenløse BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 2
Stenløse Stadion Kunstgræs
Jægersborg BK (2)
Stenløse Stadion Kunstgræs
10.
søndag
13.06
KB (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 8
Kunst, B1903
Jægersborg BK (2)
Kunst, B1903
10.
søndag
13.42
B 1903
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 8
Kunst, B1903
Jægersborg BK (2)
Kunst, B1903
10.
søndag
14.48
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 1
Skovshoved I P
Jægersborg BK (1)
Skovshoved I P
10.
søndag
15.06
Skovshoved IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 1
Skovshoved I P
Jægersborg BK (1)
Skovshoved I P
17.
søndag
09.00
Vestia
Herrer
U14
U14 Drenge (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Bavnehøj IA
Jægersborg BK
Kunst, Bavnehøj IA
17.
søndag
17.00
København Futsal
Herrer
Senior
Futsal Liga - Herrer • Futsal Liga Øst
Valbyhallen Hal 3
JB Futsal Gentofte
Valbyhallen Hal 3

STØT VORES SPONSORER - DE STØTTER OS!

INTERSPORT - Holte Midtpunkt

hummel

peytz&co

Canal Digital

Gentofte Køkken & Catering

BLIV SPONSOR I JB

Denne hjemmeside bruger cookies. Cookies er nødvendige for at få siden til at fungere og giver endvidere information om hvordan siden anvendes, hvilket bruges til at forbedre den til gavn for brugerne. Denne sides cookies bruges primært til trafikmåling og optimering af siden. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.