Menu

KONTAKTPERSONER

En samlet oversigt over kontaktpersoner i Jægersborg Boldklub kan ses nedenfor.

Træner-/lederstab for de enkelte hold kan også findes på de specifikke holdsider.

Kontaktpersoner for JB Futsal Gentofte kan findes via dette link

HOVEDBESTYRELSE:
Funktion Navn E-mail Telefon
Hovedformand: Bo Ljungdahl bo.ljungdahl@jb-bold.dk 50 53 64 52
Kasserer: Chris Bigler chris.bigler@jb-bold.dk 29 74 06 55
Fodboldformand: Kurt Bagge-Hansen kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
Futsalformand: Christian Peytz   christian.peytz@jb-bold.dk 40 40 57 70
Medlem: Niels Sterup niels.sterup@jb-bold.dk 20 16 41 21
Medlem: Christian Ransfort christian.ransfort@jb-bold.dk 40 25 83 95
Suppleant: vakant -- --
       
FODBOLDBESTYRELSE:
Funktion Navn E-mail Telefon
Formand: Kurt Bagge-Hansen kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
Seniorformand: Zoltan Neumann zoltan.neumann@jb-bold.dk 22 16 71 18
Ungdomsformand: vakant -- --
Medlem: Simone Elhede simone.elhede@jb-bold.dk 20 97 08 34
Medlem: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
Medlem: Anders Otto anders.otto@jb-bold.dk 51 71 21 93
Suppleant: Brian Lund brian.lund@jb-bold.dk 51 89 23 99
       
ØKONOMI, MEDLEMSFORHOLD, REGNSKAB, BOGHOLDERI & REVISION:
Funktion Navn E-mail Telefon
Regnskab & bogholderi: Niels Sterup niels.sterup@jb-bold.dk 20 16 41 21
Medlemsadministration: Niels Sterup niels.sterup@jb-bold.dk 20 16 41 21
Revisor: Søren Askly revisor@jb-bold.dk 39 76 28 25
Revisorsuppleant: Anders H. Rasmussen anders.hoejlund@jb-bold.dk 28 87 67 18
       
UDVALG & FONDE 
Udvalg/Funktion Navn E-mail Telefo
Bygnings- og anlægsudvalg: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
Jens Rytter Hansen jrh@gentofte.dk 24 62 20 17
Kasper Lytthans kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
Cafeudvalg: Sanne Marcus sanne.marcus@jb-bold.dk 26 16 80 17
Zoltan Neumann zoltan.neumann@jb-bold.dk 22 16 71 18
Bo Ljungdahl bo.ljungdahl@jb-bold.dk 50 53 64 52
Finansudvalg: Chris Bigler chris.bigler@jb-bold.dk 29 74 06 55
Christian Ransfort christian.ransfort@jb-bold.dk 40 25 83 95
Niels Sterup niels.sterup@jb-bold.dk 20 16 41 21
Kommunikationsudvalg: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
-- -- --
JB Logen: Elo Andersen elo.andersen@jb-bold.dk 40 11 58 76
Kjeld Rude Jensen kjeld.rude@jb-bold.dk 71 75 19 26
       
PARTNERE & SPONSORATER:
Funktion Navn E-mail Telefon
Sponsorchef Bo Ljungdahl bo.ljungdahl@jb-bold.dk 50 53 64 52
Partnere: Christian Peytz   christian.peytz@jb-bold.dk 40 40 57 70
Konsulent: Brian Lund brian.lund@jb-bold.dk 51 89 23 99
Sælger: Zoltan Neumann zoltan.neumann@jb-bold.dk 22 16 71 18
Kommunikation: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
       
FORVALTER, NØGLEANSVARLIG, TØJADMINISTRATION OG -VASK:
Funktion Navn E-mail Telefon
Forvalter Kasper Lytthans kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
Skabe, Boldbur, Tøjbytte: Johnni Havemann johnni.havemann@jb-bold.dk 26 70 83 96
Vaskeansvarlig Kasper Lytthans kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
Keymaster (nøgle/brik) Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
       
CENTRALINDKØB TØJ, BOLDE, REKVISITTER:
Funktion Navn E-mail Telefon
Indkøbschef: Johnni Havemann johnni.havemann@jb-bold.dk 26 70 83 96
Indkøbsassistent: Kasper Lytthans kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
       
SPORTSLIG LEDELSE & TALENTUDVIKLING:
Funktion Navn E-mail Telefon
Sportschef vakant -- --
B&U Sportschef vakant -- --
Leder fodboldskoler (DBU/DGI) vakant -- --
FSN Koordinator: Sanne Marcus sanne.marcus@jb-bold.dk 26 16 80 17
Ungdomsudvalg (Afdelingsledere): Kurt Bagge-Hansen kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
Christian Ransfort (U19) christian.ransfort@jb-bold.dk 40 25 83 95
Christian Ransfort (U17) christian.ransfort@jb-bold.dk 40 25 83 95
Søren Ingerslev (U15) soren.ingerslev@jb-bold.dk 30 31 94 51
Sanne Marcus (U14) sanne.marcus@jb-bold.dk 26 16 80 17
Charlotte Meldgaard (U13) charlotte.meldgaard@jb-bold.dk 30 55 54 30
Birgitte Thygesen (U12) birgitte.thygesen@jb-bold.dk 24 84 68 79
vakant (U11)    
vakant (U10)    
Bo Ljungdahl (U9) bo.ljungdahl@jb-bold.dk 50 53 64 52
Thomas Rolff (U8) thomas.rolff@jb-bold.dk  40 61 08 10
Anders Blak (U8) anders.blak@jb-bold.dk 60 88 99 70
Mikkel Nybo Andersen (U7) mikkel.andersen@jb-bold.dk 21 67 85 03
Mikkel Nybo Andersen (U6) mikkel.andersen@jb-bold.dk 21 67 85 03
Søren Bak Sanden (U5) soren.baksanden@jb-bold.dk 21 44 37 72
John Hansen (U13-U14 Pige) john.hansen@jb-bold.dk 30 78 16 11
Peter Carstensen (U11-U12 Pige) peter.carstensen@jb-bold.dk 51 17 67 43
Andreas Boysen-Kleist (U9-U10 Pige) andreas.boysen-kleist@jb-bold.dk 29 91 25 82
Facilitetsudvalg: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
Christian Peytz   christian.peytz@jb-bold.dk 40 40 57 70
Græsudvalg: Hans H. Køster hans.koster@jb-bold.dk 20 64 91 36
Haludvalg: Christian Peytz   christian.peytz@jb-bold.dk 40 40 57 70
       
SPECIALTRÆNERE - MASSØRER - FYSIOTERAPI
Hold Navn E-mail Telefon
CP-Hold Kurt Bagge-Hansen (T) kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
Hans S. Pedersen (T) hans.pedersen@jb-bold.dk 51 51 08 29
Målmandstræner (Senior/U21) DanKeepers -- --
Målmandstræner (Ungdom) vakant -- --
Teknikskole vakant -- --
       
SENIORTRÆNERE:       T = Træner    AT=Assistenttræner    ST = Specialtræner   H = Holdleder
Hold Navn E-mail Telefon
1. Herre (KS) Anders Mikkelsen  (T) anders.mikkelsen@jb-bold.dk 31 79 06 77
Brian Hacke Hansen (AT) brian.hacke@jb-bold.dk 28 31 39 53
2. Herre (Serie 2) Kasper Lytthans (H) kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
Casper Haugaard (T) casper.haugaard@jb-bold.dk 30 84 47 85
3. Herre (Serie 4) Frederik Højlund (T) -- --
Simon Niemann (AT) -- --
4. senior Casper Haugaard (T) casper.haugaard@jb-bold.dk 30 84 47 85
Oliver Lyng Madsen (H) oliver.madsen@jb-bold.dk 60 67 28 39
Veteran (Fælles m. GVI) Jan Meier (H) jan.meier@jb-bold.dk 40 38 20 73
Superveteran (Fælles m. GVI) Jan Meier (H) jan.meier@jb-bold.dk 40 38 20 73
       
UNGDOMSTRÆNERE:     T = Træner    AT=Assistenttræner    ST = Specialtræner   H = Holdleder
Hold Årg. Navn E-mail Telefon
U5 Piger+Drenge 2013 Jonas Kamper (T) jonas.kamper@jb-bold.dk 24 85 88 83
Søren Bak Sanden (H) soren.baksanden@jb-bold.dk 21 44 37 72
U6 Piger+Drenge 2012 Mikkel N. Andersen (T) mikkel.andersen@jb-bold.dk 21 67 85 03
Torben Liborius (AT) torben.liborius@jb-bold.dk --
U7 Piger+Drenge 2011 Mikkel N. Andersen (T) mikkel.andersen@jb-bold.dk 21 67 85 03
Torben Liborius (AT) torben.liborius@jb-bold.dk --
U8 Drenge 2010 Anders Blak (T) anders.blak@jb-bold.dk 60 88 99 70
Carsten Strømmen (AT) carsten.strommen@jb-bold.dk 40 20 87 88
Thomas Rolff (H) thomas.rolff@jb-bold.dk  40 61 08 10
U9 Drenge 2009 Ken Klarskov (T) ken.klarskov@jb-bold.dk 30 78 67 21
James Goodley (T) james.goodley@jb-bold.dk 26 18 20 40
Bo Ljungdahl (H) bo.ljungdahl@jb-bold.dk 50 53 64 52
U9/U10 Piger 2009-2008 Ole Buch (T) ole.buch@jb-bold.dk 53 83 11 82
Peter Ahn (T) peter.ahn@jb-bold.dk 26 34 37 69
Andreas Boysen-Kleist (T/H) andreas.boysen-kleist@jb-bold.dk 29 91 25 82
U10 Drenge 2008 vakant -- --
U11 Drenge 2007 vakant -- --
U11/U12 Piger 2007-2006 Kurt Bagge-Hansen kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
Peter Carstensen (H) peter.carstensen@jb-bold.dk 51 17 67 43
Frank Engel (H) frank.engel@jb-bold.dk 22 44 07 23
U12 Drenge 2006 Khaled Hassan (T) khaled.hassan@jb-bold.dk 28 10 02 39
Lars Holst-Mikkelsen (AT) lars.holst-mikkelsen@jb-bold.dk 28 40 04 09
Anton Bøje Jensen (AT) -- --
Peter Bøye Ahlburg (AT) -- --
Kristian Ingerslev (AT) -- --
Carl Thyge Jensen (AT) -- --
Birgitte Thygesen (H) birgitte.thygesen@jb-bold.dk 24 84 68 79
U13 Drenge 2005 Kristian Madsen (T) kristian.madsen@jb-bold.dk 26 79 73 95
Gustav Wiggers (AT) -- 40 44 47 21
Charlotte Meldgaard (H) charlotte.meldgaard@jb-bold.dk 30 55 54 30
U13/U14 Piger 2005-2004 Simone Elhede (T) simone.elhede@jb-bold.dk 20 97 08 34
John Hansen (H/AT) john.hansen@jb-bold.dk 30 78 16 11
U14 Drenge 2004 Brian Lund (T) brian.lund@jb-bold.dk 51 89 23 99
Claus Olsson (T) claus.olsson@jb-bold.dk 40 33 95 79
Sanne Marcus (H) sanne.marcus@jb-bold.dk 26 16 80 17
U15 Drenge 2003 Kasper Lytthans (T) kasper.lytthans@jb-bold.dk 31 49 22 41
Julius Højgaard (AT) julius.hojgaard@jb-bold.dk 22 29 08 22
Jonathan Mikkelsen (AT) -- --
Andreas Jensen (H) andreas.jensen@jb-bold.dk 51 83 92 31
U17 Drenge 2002-2001 Morten Bringe Hansen (T) morten.bringe@jb-bold.dk 61 26 73 75
Flemming Villadsen (AT) flemming.villadsen@jb-bold.dk 28 83 01 04
Thomas Rolff (AT) thomas.rolff@jb-bold.dk  40 61 08 10
Christian Ransfort (H/AT) christian.ransfort@jb-bold.dk 40 25 83 95
U19 Drenge 2000-1999 Adam Lykkesteen (T) -- 50 47 21 47
     
       
FODBOLD FITNESS:
Funktion Navn E-mail Telefon
JB Soccer Moms Birgitte Thygesen (H) birgitte.thygesen@jb-bold.dk 24 84 68 79
Kurt Bagge-Hansen (TR) kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 20 76 51 64
JB Soccer Dads  Peter Bom peter.bom@jb-bold.dk 21 48 45 67
       
BANER & DOMMERE 
Funktion Navn E-mail Telefon
Banefordeler (Træning/Kamp): Johnni Havemann johnni.havemann@jb-bold.dk 26 70 83 96
Tilkaldedommere Grp. 1: Kristian Madsen kristian.madsen@jb-bold.dk 26 79 73 95
Thomas Lendal thomas.lendal@jb-bold.dk 27 45 75 92
Zoltan Neumann zoltan.neumann@jb-bold.dk 22 16 71 18
Tilkaldedommere Grp. 2: Hubert Freynhofer -- 31 38 33 57
Jan Olsen jokonsulentservice@mail.dk 49 22 04 45
30 13 51 10
Per Madsen 71madsen@gmail.com 42 25 35 08
Tonni Ristorp (kun senior) tonni@ristorp.dk 20 28 05 07
Tilkaldedommere Grp. 3: Jørgen Steen Mikkelsen j-s-m@mail.dk 45 82 82 96
Lars Rieck Sørensen (efter 19 tirs/ons) lars.sorensen@jb-bold.dk 28 30 15 40
Martin Lützen (kun vinter) martin.lytzen@gmail.com 28 71 57 67
Nicholas Nielsen (kun senior) nisn@dr.dk 28 54 57 20
Stefan Krüger salvits@gmail.com 30 62 10 60
       
DIVERSE:
Funktion Navn E-mail Telefon
Café-Tutten Mads Fischer mads.fischer@jb-bold.dk 22 89 36 32
KBU Repræsentant: Johnni Havemann johnni.havemann@jb-bold.dk 26 70 83 96
Gentofte Ejendomme: Jens Rytter Hansen jrh@gentofte.dk 24 62 20 17
Gentofte Stadion: Lars Norring (Chef) lano@gentofte.dk 22 21 00 04
Tom Sørensen (dagl. Leder) toso@gentofte.dk 28 88 83 56
Eva Ørndrup (Kontoret) evap@gentofte.dk 39 45 60 20

 

 

Denne hjemmeside bruger cookies. Cookies er nødvendige for at få siden til at fungere og giver endvidere information om hvordan siden anvendes, hvilket bruges til at forbedre den til gavn for brugerne. Denne sides cookies bruges primært til trafikmåling og optimering af siden. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.